Angel Beats [recenze]

23. února 2013 v 19:43 | Ame
OBECNĚ
Typ: Série
Počet dílů: 13 + 2 speciály
Žánr: komedie, smutné, tragické, dojemné, školní život, posmrtný život
Ke stažení tady: NeumimCesky Fansub Group

DĚJ
Otonashi se jednou probudí a přímo před ním se dívka jménem Yurippe snaží zabít jinou dívku, kterou nazývá Anděl. Otonashi si na nic nepamatuje a později se dozvídá, že je mrtvý a nachází se na onom světě. Yurippe vede Bojiště, skupinku osob, jež se vzepřely pravidlům a řádu, a tak se udržují stále na stejném místě. Protože ti, kteří se chovají slušně, šťastně si žijí a nedělají problémy, časem beze stopy zmizí, v podstatě se rozplynou.
Hlavním účelem Bojiště je odstranit Anděla, kterého považují za vyslence Boha. Otonashi se chtě nechtě přidává k Bojišti a získává tak jedinečné přítele.
Jenže, co když je všechno jinak? Co je vlastně Anděl zač? Co když stojí proti špatnému nepříteli?

OPENING

DODATEK
Nádherné anime. Začátek je sice trochu zbrklý a podivný, ale jinak je to celé neskutečně dojemné. Všechny postavy jsou mladí lidé, kteří neměli šanci prožít šťastné dospívání. Většina z nich měla ošklivou smrt, provázenou smutným příběhem, což celý dojem ještě umocňuje. Bohužel se důvod smrti u většiny nedozvíme, což je mínus celého anime.
Hlavní hrdinku - Yurippe jsem si oblíbila za její schopnost vstát a držet se na nohou, Otonashiho vůli pomáhat až do konce jsem přímo milovala, jen u Anděla mi vadila její zamlklost a neschopnost se vyjadřovat.
A předem vás varuji, při sledování konce budete muset mít po ruce krabici kapesníčků. Po té vás popadne naprostá deprese a budete hledat, jestli není další série. Není. Tvůrcům došli peníze a proto je konec takový jaký je - sice smutný, dojemný a neskutečně dramatický, ale při bližším prozkoumání dost urychlený a useknutý.

HODNOCENÍ
Děj 8/10
Postavy 8/10
Vtip 8/10
Hudba 8/10
Grafika 9/10
Drama 9/10

PS: Existuje i dvouminutový speciál: Another Epilogue a ještě jeden specíál (zde: Ulož.to)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama