Komentovat či nekomentovat

23. května 2013 v 21:52 | Ame |  THOUGHTS
//V reakci na článek u mého SB Iharo, musím napsat tenhle článek.//

A aby to mělo alespoň trochu hlavu a patu (kterou to zaručeně někdy v průběhu ztratí), tak vám vysvětlím situaci:
Iharo si v jistém článku ztěžuje na málo komentářů od ostatních SB (*vysvětlivka pro neblogery- SB je zkratka pro Spřátelený Blog, čili blog, který komentuje mé články a já na oplátku ty jeho*) a komentářů obecně. Já se poctivě snažím komentovat většinu článků všech SB, jen někdy nemám co dodat, nebo je to o K-popu, či J-rocku (nebo jiné věci o které vím asi tolik jako o Kazachstánu) a kdybych ty články komentovala, tak by ten komentář byl lež. Protože já nevím nic o K-popu/J-rocku/whatever a ani mě to dvakrát nezajímá. Samozřejmě se najde i nějaká J-rocková skladba, která se mi líbí, nebo zpěvák, který mi přijde cute, ale to zase odbočuji...
Zpět k Iharo... její blog je zaměřen na povídky, kterých tam má hojně a momentálně probíhá Challenge. Povídky jsou dobré a navíc je to všechno její vlastní tvorba, odnikud nekopíruje. Jenže lidé nekomentují.Proč? *nebojte, už se pomalu dostávám k jádru tohoto článku* Protože je to dlouhý text.
A jak všichni stoprocentně víme, tak dlouhé texty jsou zásaditě nudné, o ničem a nemáme potřebu je číst. Vlastně nemáme ani nutnost je začít číst. Lepší je totiž ten text odsoudit již na začátku podle délky, než podle stylu, jakým je napsán. Vždyť to dává smysl!
Dnes jsou ale v oblibě krátké povídky, protože každý si radši přečte desetiřádkovou povídečku, jejíž děj (nechtě mě se zasmát tomu označení "děj") se skládá ze seznámení (první řádek), důvodu, jak skončili v posteli (většinou druhý řádek, ale autor to někdy radši vynechá, aby měl víc prostoru na následující akci) a z dlouho očekávaného sexu (jejej, museli jsme se na něj dlouho načekat), kterým je povídka tvořena až do úplného konce.
Je to opravdu daleko primitivnější lepší povídka, než pořádná na několik stran rozepsaná, s úvodem, zápletkou, rozuzlením a koncem. Přeci by nikdo nechtěl zapojit mozek a opravdu číst! Navíc dlouhý text! To by totiž zabilo naši lenost, která zase zabíjí naše mozkové buňky, a co kdyby se, nedej bože, už nevrátila? Co bychom dělali, kdybychom museli opravdu používat mozek? Myslím, že by z toho byla Apokalypsa, nebo přinejmenším Armagedon.
A opět zpět k tomu, jak tento článek začal: Lidé nekomentují dlouhé texty (pochopím to u vyšinutých výlevů a výkeců, které nedávají smysl jako někdy ty moje, ale u smysluplného a duchapřítomně napsaného článku nikdy), protože jsou líní zapojit své mozkové buňky. A pokud si to i náhodou přečtou, tak jsou tu tací, co prostě neví jak vyjádřit svůj názor (jsme přeci nesamostatná stvoření, pro která není snadné napsat, co se jim líbilo, co ne, jestli ne/souhlasí, co by změnili/udělali jinak,...) a ti, pro které je příliš velká námaha napsat komentář. Protože jak všichni víme, ťukání do klávesnice je daleko obtížnější než jakýkoli sport na této planetě.
Nyní nám zbývá konečná otázka: Komentovat, či nekomentovat? Zapojit své malé šedé buňky, nebo je nechat spát?
PS: Tento článek je také poměrně dlouhý, takže to tu s komentáři bude asi dost slabé. Také se omlouvám, pokud to místy nedává smysl, ale je to sepsané poměrně narychlo - mám totiž vztek na nekomentující opice, co si říkají lidi, ale nedokážou víc než žužlat banán *prosím, bez jakéhokoli dvojsmyslu, ano?*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deathares Deathares | E-mail | Web | 24. května 2013 v 12:25 | Reagovat

Jo no, málo komu se chce číst tolik textu na compu, ale u Iharo alespoň víš, že to je kvalitní práce :S S K-popem a J-rockem jsem na tom podobně jak ty, plus u mě ještě yaoi, ale snažím se komentovat, když mě napadne něco, co dává smysl k tomu xD

2 beepinka beepinka | Web | 24. května 2013 v 13:45 | Reagovat

Dokonale jsi to napsala! Souhlasím s tím. Taky si jsem toho vědoma,že to tak je...vidím to na hodně blozích. Sama za sebe musim říct,že tohle praktikuji tak z poloviny. Chci být upřímná. Jde o to,že ..když je školní den a já mám nějaký ten čas se k mým sb kouknout,tak ne vždy se dostanu ke čtení dlouhého článku,jelikož mrknu na hodiny a hle..měla bych se jít učit,abych vůbec něco do té školy udělala. Není to tak vždy..! někdy se k dlouhze napsanému článku dostanu dříve a přečtu si ho a okomentuji. Takže..ono to asi nenei moc pochopitelné z toho,jak jsme to napsala,ale chtěla jsem tím prostě říctže u mě je to vše z hlediska času.  
A to,že nekomentuješ K-pop či J-.rock nevadí. ono je to lepší..když ti to nic neříká,tak proč psát komentář..přesně jak jsi psala..akorát by to byla třrba lež a to by nebylo ono. to se mi na tobě líbí. =)
_
Nechytlo tě to?  tak neva..tak snad ti někdy doporučim něco,co tě zaujme :)

3 Naomi Naomi | Web | 24. května 2013 v 15:46 | Reagovat

Máš prvadu a dost, velkou pravdu. Všichni jsou líní si přečíst nějaký dlouhý článek. Vždy je hnec odradí jen to, že jako první uvidí, že je dlouhý. Někdy si jen někdo přečte něčí koment, a pak podle toho napíše svůůj. Tak to dělávala moje kámoška Kikina. taky nejsem moc do K-popu nebo J-rocku. Taky moc nevím o co se to vlastně jedná. Ale pro někoho je to velké hobbi. Jako například pro nás anime. Pokud nás to zajímá tak si to přečtem a okomentujem.Podle mě, by dnešní děti neměli být tak líne. Takže vlastně ano! ČÍST A KOMENTOVAT!

4 Alliade Chiaki Sheppetsu Alliade Chiaki Sheppetsu | Web | 24. května 2013 v 16:47 | Reagovat

haha xD asi nějak tak, já popravdě nečtu povídky vůbec, píšu jich tuny, ale nakonec je vždy mažu xD hehe *jde taky od tématu* O.O co tím chci říct, že při tom obíháním poslouchám nějakou tu hudbu nebo i doramu a nechci to zastavit, protože je to pro mě docela nepříjemný, takže bych řekla, že to není dobrý čas číst povídky xDD ale normálně je čtu, třeba ve škole s kámoškou xD u mě převahuje ta lenost, ale i tak bych řekla, že dlouhé povídky sou nejlepší, ikdyž je nečtu <3 a k té otázce, dala bych nekomntovat, přece bych nekomentovala něco, o čem nemám vůbec páru a říkat tm nesmysly <33

5 Momo-chan Momo-chan | Web | 24. května 2013 v 17:01 | Reagovat

Ja s tým súhlasím aj nesúhlasím. Áno, komentár blogera vždy poteší a motivuje k nasledujúcej tvorbe (článkom, poviedkam) Ale niekedy vážne nie je čo dodať - nebudem nasilu písať komentár niekam kam ho písať nemusím. Preto nečítam veci ktoré ma nezaujímajú - teda ich ani nekomentujem. Keď autor/ka pridá za sebou 10 vecí, ktoré mňa apsolútne nebavia, alebo im ho* rozumiem, nebudem písať aká som z jej vecí nadšená. Čo sa ale týka dĺžky trebárs poviedky, tak mám rada dlhšie a nie ako si povedala 10 riadkové? Keď ma niečo zaujme, je mi jedno, či to má jednu stranu, alebo štyri. Napríklad nekomentujem, keď niekto pridá jeden obrázok do jedného článku (myslím obrázok z internetu, nie vlastnú tvorbu)a v ďalších 20 článkoch bude dávať po jednom obrázku - pritom ich mohla osoba dať do jedného článku (obrázky na rovnakú tému) napríklad tie tvoje vtipné milujem, máš ich rozdelené do častí, ale v článku ich máš viac. Napriek tomu nekomentujem všetky časti, ale trebárs poslednú, alebo prvú. Nemám potrebu sa potom opakovať. Ak ale ide o nejakú poviedku, komentujem každú kapču a poviem čo sa mi páčilo a čo nie. Takže môj názor je na toto taký - že komentovať by sa mali len keď ťa niečo zaujme, alebo máš čo dodať. Inak by som rovno mohla písať pod každý článok slovo: komentujem, alebo obieham - taký komentár nikoho nepoteší a ani bloger samotný z neho nič nemá. (Mimochodom, ale som človek, ktorý napíše keď ho niečo nezaujalo i keď to je málokedy) Dlhý koment, prepáč, ale chcela som sa k tomu nejako "dôstojne" vyjadriť i keď som písala úplne od veci a piate cez deviate - no snáď si vyrozumela, čo som chcela povedať :D

6 Momo-chan Momo-chan | Web | 24. května 2013 v 17:01 | Reagovat

[5]: S tak dlhého komentu mi je až trapne :D

7 Ame Ame | E-mail | Web | 24. května 2013 v 17:18 | Reagovat

[5]: Máš zajímavý pohled na věc ;-) Tak jak bych se vyjádřila? Mno, taky mi přijde upřímně absurdní přidat jeden obrázek do jednoho článku - k čemu to je?! (a děkuji za pochvalu :D)
A jak jsem zmínila někdy v druhém odstavci - nekomentuji věci o kterých vím velké nic a ani mě nezajímají. A u některých článků taky často nemám co dodat, ale moc se mi to nestává :p jsem člověk, co musí mít vždy poslední slovo a říct (i hloupost) úplně ke všemu (ale to spíš v rozhovorech, komentovat se snažím inteligentně - i když ne vždy se daří :p). Takže tak...
Každopádně jsem ráda za tvůj názor, o to mi vlastně šlo - zjistit jak se na danou věc dívají ostatní ;)

[6]: Alespoň vidím, že ses nad tímto tématem vážně zamyslela, děkuji :-)

8 Goshida Rikyu :) Goshida Rikyu :) | E-mail | Web | 24. května 2013 v 21:42 | Reagovat

Já s tebou taky svým způsobem souhlasím x) A důvod je jednoduchý x) Já to totiž dělám taky x) ... Když uvidím nějaký dlouhý článek, tak o tom jestli ho budu číst nebo ne rozhodne to, jak mě zaujal začátek článku x) (Doufám, že jsem teď napsal něco smysluplného x)
... Ale co jsem to vlastně chtěl ... x) Souhlasím, že hodně lidí na čtení dlouhých článku kašle hlavně kvůli jejich délce a ani se se čtením neobtěžují začínat, když přesáhne dvacet vět x) ... A kolikrát ani neví, o co přichází x) ... Stejně tak je to s komentama, ty se taky píšou jen když se chce ... x)
Prostě jsme jen líný národ x) ... a článek pěkně napsaný! Konečně se k tomu někdo vyjádřil, už jsem si myslel, že jsem jedinej, kdo takhle přemejšlí x)
Jej, nějak jsem se rozepsal ... gomene x)

9 beepinka beepinka | Web | 24. května 2013 v 22:13 | Reagovat

Jo..Elfen Lied je pochrmurné...a hodně smutné...,ale stojí za to=) je to velmi dobře zpracované anime!:3 takže kámošovi se nedivím,že se mu to anime tak líbí :3!:)

10 Ame Ame | E-mail | Web | 24. května 2013 v 22:45 | Reagovat

[8]: Lenost světu (nebo alespoň České republice) vládne! :-D
A mohl ses rozepsat klidně ještě víc (vem si příklad z Momo-chan) ;-)  :-P

11 Smajli Smajli | Web | 24. května 2013 v 23:18 | Reagovat

Docela jsem se zasmála, cruel story, bro =D Ale musím říct, že mě hned na začátku zaujala ta definice SB, koukám, že se docela posunula =D Dřív SB znamenalo, že chodím na spřátelený blog, protože mě zajímají ty články, dneska s lítostí zjišťuju, že už je to fakt jen "výměna komentářů" =D

12 Ame Ame | E-mail | Web | 24. května 2013 v 23:34 | Reagovat

[11]: Je to smutné, ale je to tak (přesto stále doufám, že alespoň jeden bloger se mnou spřátelil z naprosto nekomerčních důvodů :p).
Ale upřímně mi přijde jako vrchol blbosti, když ti bloger napíše do normálního článku žádost o spřátelení a pak naprosto totožný komentář najdeš na dalších dvou blozích XD

13 Kia Kia | E-mail | Web | 25. května 2013 v 13:55 | Reagovat

Souhlasím... A článek se mi velmi líbil. Hlavně sarkasmus, který jsi použila.A máš úplnou pravdu, nenapsala bych to lépe. o tvé pravdě také vypovídá pokles dětí a mladistvých, kteří čtou knihy. Bohužel... ^^

14 ShiO_o ShiO_o | Web | 26. května 2013 v 7:02 | Reagovat

Podle mě , jestli se někdo o povídkách zajimá, tak i dlouhý text se dá přečíst. Ale tý blogerce bych doporučovala si ten text nějak hezky upravit aby vypadal, že není až tak dlouhý.. Třeba aby nebyl v kuse, ale s nějakými těmi entry nebo tak.. Co se týče toho očekávaného sexu, tak nevím.. Já bych taky dala někam doprostřed, ale je to vlastně na autorovi.. Je to její výběr a my se do toho asi nemáme co srát! :)

15 Carter ツ Carter ツ | E-mail | Web | 27. května 2013 v 6:29 | Reagovat

No, záleží na tom taky, pokud stíháš nebo ne. Já si třeba povídky čtu bud' hned, nebo až za 2 dny protože jednoduše nestíhám, a tak to pak vypadá... Někdy mi to bohůžel vypadne, protože pak ten onen blog přidá další články a já už pak nevím -.-'' Ale nejčastěji je to podle mě když se ten článek teda povídka jeví moc dlouhá, a pak se vůbcec nechce komentovat... >.< + únava ze škole, žee... Jinak souhlasím s ShiO_o třeba se to pak líp čte když jsou k tomu obrázky (já vim zní to divně), anebo když jsou rozdělené po pár větách, když je totiž ten text celej slepenej tak se to fakt moc nechce číst.. 0.0 :-?

16 Shizu-chan Shizu-chan | Web | 28. května 2013 v 20:54 | Reagovat

Gomen, že píšu tak pozdě, taky bych se k tomu vyjádřila :3
Já se snažím taky komentovat ke všemu, pokud se to neopakuje - nemám k tomu co novýho napsat - nebo to jde totálně kolem mísu a nezajímá mě to xD
Tenhle problém jsem měla u většiny starých SB a to K-mánie! xD xD K-mánie mi sebrala nejlepší kamarádku i sestřenici, navíc se mi nelíbí, jak jsou tam všichbni takoví sladcí šampónci - nic proti, je to můj názor xD... tohle je teď momentálně můj největší problém s nekomentováním článků ^^"
Jinak s dlouhými články problém nemám, pokud je to záživný a chytlavý xD

17 Iharo S. K. (Duo Kokoro) Iharo S. K. (Duo Kokoro) | E-mail | Web | 28. května 2013 v 21:08 | Reagovat

No Ame, bez dvojsmyslu bychom to nebyly My, ne ?ALe je to prostě fakt. Mě přijde nefér, trapné a tak dále, že už si na to stěžuju a říkám si o komentáře.. Ale já si nemůžu pomoct. Je mi líto, nemohu vyhovět všem a mám prostě své K-poperské období, le snažím se psát i pro ostatní...no smůla..

18 do do | E-mail | Web | 28. srpna 2014 v 8:31 | Reagovat

Hello!

19 JazonBrity JazonBrity | E-mail | 23. ledna 2017 v 18:23 | Reagovat

swot analysis viagra
http://viagra-withoutdoctorprescriptions.org - viagra without a doctor prescription
  high doses of viagra
<a href="http://viagra-withoutdoctorprescriptions.org">viagra no prescription
</a> - cheap viagra usa without prescription
generic viagra pills online usa

20 DazielPlexy DazielPlexy | E-mail | 19. října 2017 v 18:11 | Reagovat

cialis and maestro
http://cialiswithoutdoctorprescr.com - cialis without a doctor's prescription
  cialis information profile
<a href="http://cialiswithoutdoctorprescr.com">cialis without a doctor prescription usa
</a> - cialis for daily use no prescription personal messages
cialis 5mg generic you cannot reply to topics in this forum

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama